Mielno i okolice należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim wybrzeżu pod względem walorów turystycznych i środowiska przyrodniczego.
Miasto położone jest bezpośrednio w sąsiedztwie morza i jeziora Jamno, posiada duże obszary leśne, atrakcyjne szlaki turystyczne oraz specyficzny mikroklimat.

W Mielnie są dostępne dobre połączenia komunikacyjne. W okresie letnim kursują tutaj – oprócz komunikacji miejskiej z Koszalina – także małe prywatne busy.
Miasto oferuje szeroką ofertę noclegową. Czynnych jest tutaj wiele ośrodków wypoczynkowych, niekiedy o bardzo wysokim standardzie. Zakwaterowanie zapewniają także liczne pensjonaty, kwatery prywatne, campingi oraz pola namiotowe.
Dla turystów dostępna jest także bogata oferta gastronomiczna. W ciągu ostatnich lat została silnie rozbudowana sieć punktów małej gastronomii, a także liczne restauracje, kawiarenki, smażalnie ryb i rozmaite punkty usługowe.
Wczasowicze mają też zapewnioną możliwość korzystania z różnorodnych form rozrywki i rekreacji.
Dla dzieci uruchamiane są w okresie letnim wesołe miasteczka, a po jeziorze Jamno kursuje stateczek wycieczkowy. Warto dodać, że w Mielnie – Unieściu znajdują się czynne przez cały rok obiekty sanatoryjne, w których leczy się choroby układu nerwowego, ruchowego, krążenia, nieżyty górnych dróg oddechowych, tarczycy i inne.

W Mielnie każdy może znaleźć doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji!Napisz do nas